Uzdrowienie z paraliżu

Niezwykły cud wydarzył się w 1620 r. Pewna dobra i pobożna kobieta o imieniu Coluccia, żona Giovanniego Andreasa, mieszkająca w Nursii, przybyła do Cascii wraz ze swoim synem. Chłopiec nie mógł poruszać rękami ani stopami. Był kaleką w wyniku paraliżu. Coluccia udała się w nim przed grób świętej i otrzymała niewielką porcję oleju pochodzącego ze znajdującej się przy nim lampy. Gdy tylko namaściła owym olejem chore ręce i stopy syna, ku swej wielkiej radości spostrzegła, że dziecko jest całkowicie zdrowie. Po tym wydarzeniu chłopiec zwykł powtarzać: „Jestem dzieckiem św. Rity z Cascii”. Trudno się z tym nie zgodzić, św. Rita, jak każda troskliwa mama, szybko zajęła się chłopcem, by zawsze mógł witać ją w swoich myślach uśmiechem.


W: M. Machalica, Św. Rita - anioł nadziei, eSPe, Kraków 2013.

5 komentarzy:

 1. Anonimowy7.9.14

  sw.Rito prosze nawracaj moje dzieci Anne.Krzysztofa i Grzegorza.Prosze uzdrow Krzysztofa......jest sparalizowany 3 rok. Blogoslaw moim dzieciom i ich Rodzinom kazdego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy28.3.15

  KOCHANA RITO UZDROW MOJEGO MEZA UWOLNIJ GO Z CHOROBY POMOZ PROSZE ZEBY JEGO WYNIKI BYLY DOBRE UZDROW JEGO NOGE I ZEBY NIE MIAL NADCISNIENIA IUWOLNIJ GO OD PROBLEMOW PSYCHICZNYCH BADZ PRZY NIM I ODDAL WSZYSTKICH ZLE ZYCZACYH LUDZI OD NAS ORAZ SPAWY SADOWE PROSZE CIE ROWNIEZ O MOJE ZDROWIE I SILE I PROWADZENIE MNIE WYSLUCHAJ MOJEJ PROSBY DZIEKUJE Z CALEGO SERCA

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy2.1.16

  św Rito proszę cię o uzdrowienie mojej córki z udaru ,aby paraliż się cofnął

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy20.2.18

  Św Rito błagam o pomoc dla syna który ma paraliz uzdrow go aby go opuścił

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy20.2.18

  Św Rito uzdrow mojego syna z paralizu

  OdpowiedzUsuń