Uzdrowienie z likantropii

Kolejny cud, na który warto zwrócić uwagę, miał miejsce ok. 1490 r. Kobieta, która nazywała się Fior di Pier Antonio, miała syna, Spirita, cierpiącego na pewien rodzaj obłąkania zwany likantropią. Nazwa tej choroby pochodzi z greki i oznacza wilczy obłęd (lykos - wilk i anthopos - człowiek). Osoba cierpiąca na likantropię myśli, że jest wilkiem. Spirito zachowywał się więc jak to zwierzę (wędrował po lasach i górach). Poza tym miał skłonność do rzucania się z wysokich miejsc. Nauka okazała się bezradna wobec jego przypadłości, w związku z czym zatroskana matka zwróciła się o pomoc do św. Rity. Święta pomogła Spiritowi wrócić do zdrowia, sprawiła, że odzyskał jasność umysłu. Przestał odtąd czuć się jak zwierzę, w swym wnętrzu na nowo stał się człowiekiem.

W: A. Machalica, Święta Rita - anioł nadziei, Wyd. eSPe, Kraków 2013.

3 komentarze:

 1. Anonimowy28.3.15

  Swieta Rito prosze cie o odzyskanie jasnosci umyslu mojego meza i pozbycia sie tej strasznej choroby bakteryjnej uwolnij go od wszystkich chorob DZIEKUJE LIDIA

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy8.3.16

  Sw Rito blagam cie ouleczenie mojej coreczki z alergi na kturo tak bardzo cierpi

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy9.4.16

  Miej litość nad nami, o święta Rito! Wyproś nam u Jezusa zupełne poddanie się woli Bożej i cierpliwość w ostatniej chorobie oraz szczęśliwą śmierć, abyśmy z tobą złączeni mogli wielbić Boga na wieki.

  OdpowiedzUsuń