Modlitwa o wiarę

O św. Rito, błogosławiona przez Boga, tobie towarzyszyły od chwili narodzin aż do śmierci Jego łaski i cuda. Ty uczyniłaś z wypełniania Bożej woli najwyższą regułę twego życia i poprzez wkroczenie na drogę pokory, ubóstwa i cierpienia przypodobałaś się Bożemu Sercu. Spójrz teraz z niebios na twoich czcicieli i troskliwie zaopiekuj się nami, którzy polecamy ci ponad wszystko nasze sprawy duchowe. Wyproś dla nas twego ducha wiary, aby we wszystkich naszych działaniach przewodniczką była nam myśl o wieczności, niech ona oddala od nas grzech i próżność.

Obdarz nas twoją gorącą miłością do Jezusa Eucharystycznego i Ukrzyżowanego, przez którą uczymy się jednoczyć z Nim w Komunii św. i w cierpieniu.

Tobie również polecamy, o święta Rito, nasze ziemskie potrzeby, ponieważ często nie mamy świadomości, co rzeczywiście służy naszemu dobru. Prosimy cię, św. Rito, która w świetle Bożym dostrzegasz nasze prawdziwe potrzeby, abyś dodawała odwagi naszym sercom w podążaniu drogą woli Bożej, jako drogą najlepszą dla nas.

Nie ukrywamy przed tobą, droga św. Rito, że w bolesnych i trudnych sprawach, które nas trapią, ufamy, iż będziemy szybko podniesieni na duchu i wysłuchani. Tak, ufamy, że dobry Bóg, który poprzez twoje wstawiennictwo obdarza nas często tym, co z punktu widzenia ludzkiego jest niemożliwe, zechce przez twoje modlitwy przywrocić naszym sercom radość. Spraw, abyśmy oddali Mu chwałę i uwierzyli, że w Nim znajdują opiekę słabi, ukojenie zatroskani, siłę i pomoc wszyscy ci, którzy pokładają w Nim nadzieję.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu...

W:  Święta Rita, patronka spraw trudnych i beznadziejnych. Modlitewnik, wyd. IV, OO. Augustianie, Kraków.