Modlitwa do św. Rity odmawiana w Sanktuarium w Cascii

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.
 
Bądź pochwalona, o święta Rito z Cascii, za Twoją wierność obietnicom chrztu świętego. Wstawiaj się za nami, abyśmy z radością i wiernie realizowali nasze powołanie do świętości, zwyciężając zło dobrem.
 
Chwała Ojcu... 
 
Bądź pochwalona, o chwalebna święta Rito, za Twoje umiłowanie modlitwy. Pomagaj nam, byśmy byli zjednoczeni z Jezusem, ponieważ bez Niego nic uczynić nie możemy i tylko w Jego imieniu i naśladując Go możemy być zbawieni.
 
Chwała Ojcu...
 
Bądź pochwalona, o Święta przebaczenia, za Twoją stałość i odwagę, którą ukazałaś w najtragiczniejszych momentach Twego życia oraz za wspaniałość przebaczenia. Wstawiaj się za nami do Boga, abyśmy przezwyciężali uprzedzenia i lęki oraz wierzyli w zwycięstwo miłości nawet w beznadziejnych sytuacjach.
 
Chwała Ojcu... 
 
Bądź pochwalona, święta Rito, za cnoty, których przykład nam zostawiłaś jako córka, żona, matka, wdowa i siostra zakonna. Pomóż nam, abyśmy doceniali dary otrzymywane od Boga, siejąc ziarna nadziei pokoju poprzez wierne wypełnianie naszych codziennych obowiązków.
 
Chwała Ojcu... 
 
Owocem Ducha Świętego jest miłość.
- Ty, Rito, nią żyłaś - uproś ją nam u Boga.
Owocem Ducha Świętego jest pokój.
- Twoje serce było nim wypełnione. Uproś go nam u Boga.
Owocem Ducha Świętego jest radość.
- Ty, Rito, jej doświadczyłaś. Uproś ją nam u Boga.
Owocem Ducha Świętego jest cierpliwość.
- Ty, Rito, ją posiadałaś. Uproś ją nam u Boga.
Owocem Ducha Świętego jest przebaczenie.
- Ty, Rito, nim żyłaś. Uproś je nam u Boga.
Owocem Ducha Świętego jest wierność.
- Ty, Rito, nią jaśniałaś. Uproś ją nam u Boga.
Owocem Ducha Świętego jest panowanie nad sobą.
- Ty, Rito, je posiadałaś. Uproś je nam u Boga.
Owocem Ducha Świętego jest nadzieja.
- Ty, Rito, nią żyłaś. Uproś ją nam u Boga.
 
Ojcze nasz... 
 
Panie Jezu, przez wstawiennictwo świętej Rity przedstawiamy Ci nasze prośby i gorące pragnienie dobra dla naszych rodzin i wspólnot. Ześlij nam Ducha Świętego, aby nasze słowa i czyny, tak jak świętej Rity, były inspirowane Twoją Ewangelią i kierowane łaską. Tobie chwała i dziękczynienie przez wszystkie wieki wieków. Amen. 
Przez wstawiennictwo świętej Rity niech nas błogosławi Bóg wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty. Amen.
 
Za: Ks. Z. Sobolewski, Święta Rito - módl się za nami. Modlitewnik, Siedlce 2009, s. 72.

18 komentarzy:

 1. Anonimowy18.6.13

  Kochana Święta Rito błagam bądź ze mną w moich codziennych modlitwach do Pana Boga naszego kochanego Ojca. Błagam Go codziennie o uległość Jego woli i ratunek dla naszego małżeństwa.Boże Ty jesteś moją jedyna nadzieją, błagam wysłuchaj mnie Panie.Jezu Ufam Tobie.Amen

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy1.7.13

  Święta Ritko proszę o Twoje wstawiennictwo,Ty wiesz co mnie dręczy,błagam nie opuszczaj nas.Powierzam Ci tych,których kocham.Wiem,że pomożesz,tyle razy pomogłaś to i teraz wierzę,że Twoje wstawiennictwo zdziała cuda.Kocham Cię Święta Ritko i jeszcze raz proszę o opiekę nad nami

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy9.7.13

  Św. Rito,proszę nie opuszczaj nas!! już nie mam siły na to wszystko co każdy dzień mnie dręczy.Uwolnij mnie od lęku o swoją rodzinę,proszę o ich zdrowie.Tak mi ciężko...proszę nie zostawiaj mnie samą z tym wszystkim!POMÓŻ...BŁAGAM!

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy26.8.13

  Św Rito, proszę wlej w serce Marcina taką miłość do mnie, jaka jest w moim sercu do niego. Nich połączy nas zgoda, zaufanie i wzajemna miłość na dalsze lata naszego życia. Spraw, abym razem z nim mogła osobiście na kolanach podziękować Ci za wstawiennictwo i pomoc w Twoim Sanktuarium we Włoszech.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy2.4.14

  Św. Rito wstaw się u Boga, za mną żeby ,moje oczy odzyskały sprawność i mogły poczuć ulgę

  OdpowiedzUsuń
 6. Święta Rito nadal z wielką nadzieją modlę się prosząc o Twoje wsparcie i łaskę.Tak bardzo pragnę aby
  Janusz przemyślał, przyznał się do błędu i wrócił. Nie wiem czy jest jakaś siła która jego upór i zawziętość potrafi wyplenić i przez to jego postępowanie wobec innych zmienić. Nie potrafię zrozumieć tego uporu szczególnie w sytuacji gdy nie ma się racji, a oddanych i kochających ludzi niszczy się podejrzeniami i oskarża niepotrzebnie. Święta Rito wiem że tylu ludzi błaga Cię o pomoc, pomału zaczynam tracić nadzieję i chyba będę musiała się z tym pogodzić.Niesmiało proszę Cię jeszcze raz o łaskę Twego wsparcia

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy22.9.14

  św Rito nie dopuszczaj tej kobiety do mojego męża

  OdpowiedzUsuń
 8. Święta Rito z całego serca dziękuję za pomoc i Twoją łaskę, nadal proszę Cię o Twoją opiekę ufam Ci i wierzę tak bardzo. Proszę aby teraz moje życie ułożyło się za Twoją pomocą dobrze . Dziękuję ukochana dobra Rito....

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy10.3.15

  Św. Rito, błagam pokornie o Twe wstawiennictwo. Ty wiesz o co proszę. Znasz moje pragnienie. Wiem że mnie nie zawiedziesz. Proszę, aby Twoje wstawiennictwo przyczyniło się do oświetlenia mi drogi prowadzącej do rozwiązania tej trudnej sprawy. Św. Rito, prowadź mnie i wspomóż w podejmowaniu DOBRYCH decyzji. Dziękuję Ci.

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy10.7.15

  Św, Rito-Patronko spraw najtrudniejszych prosimy Cie o pomoc w wyzdrowieniu naszego wnuczka Leonka. Prosimy o Twoje wstawiennictwo u Naszego Pana aby nasz malutki wnuczek był zupełnie zdrowy, aby dolegliwości , które ma w tej chwili opuściły go bezpowrotnie,a ich miejsce zajęło zdrowie.Dziękujemy za to, że Jesteś z nami... zatroskani dziadkowie

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy19.7.15

  Św. Rito wstaw się u Boga, za mną żeby odblokowała się mowa mojego syna Marcel, żeby swobodnie i dużo mówił.

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy15.12.15

  Sw. Rito pokornie proszę o zdrowie dla naszej córeczki, która niedługo przyjdzie na świat. Proszę o siły w pokonaniu trudności z którymi się zmagam, aby ustąpiły !!! Miej nas w opiece.

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy6.4.16

  Św.Rito błagam Cię o pomoc żeby udało nam się wyjść z tej beznadziejnej sytuacji finansowej,proszę Cię również o zgodę w rodzinie i nawrócenie mojego syna.Miej nas w opiece Św.Rito i dziękuje ci za wszystko.Jezu Ufam Tobie

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy24.1.18

  Święta Rito bądź przy nas i spraw żeby wszystko dobrze się ułożyło. Daj zdrowie Tacie

  OdpowiedzUsuń
 15. Anonimowy25.2.18

  Upros mi Świeta Rito łaski o które proszę

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy28.2.18

  Święta Rito,zabierz proszę to udręczenie z powodu chorej miłości.Błagam o miłość prawdziwą,tam gdzie pragnę się znależć i będę mogła tam zamieszkać.

  OdpowiedzUsuń
 17. Święta Rito proszę Cię bądź przy nas i aby obecna ciąża przebiegała poprawnie i abym urodziła zdrowe dzieciątko

  OdpowiedzUsuń
 18. Anonimowy19.3.18

  Sw. Rito prosze o zdrowie dla dziecka ktorego sie spodziewam. prosze o szczesliwe rozwiazanie.

  OdpowiedzUsuń