Dzień 5 - Umartwienie wewnętrzne


Na piąty dzień

Od dzieciństwa znałaś, o święta Rito, niebezpieczeństwa natury ludzkiej, jak pycha, zmysłowość i takim wstrętem do tego złego byłaś przejęta, iż wytrwałaś w łasce na chrzcie świętym otrzymanej. Idąc za wolą rodziców, poślubiłaś męża. Zwolniona przez śmierć męża i dzieci od obowiązków żony i matki, błagałaś gorąco Pana Jezusa, byś mogła być przyjęta do klasztoru i pomimo trzykrotnej odmowy, prawie cudownie przyjęta zostałaś. Bóg uczynił zadość twoim pragnieniom i związałaś się na wieki z Jezusem ślubami czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.  

O szczęśliwa Rito, wejrzyj na nas, będących pod ciężarem namiętności i grzechów, które nas prowadzą do wiecznej zguby. Wybłagaj nam, o święta Rito, łaskę rozmiłowania się w dobrach niebiańskich, abyśmy kiedyś oczyszczeni z grzechów, pałający serdeczną miłością ku Bogu, mogli zasłużyć sobie na nagrodę przyobiecaną tym, którzy umieli wzgardzić fałszywymi i marnymi dobrami tego świata. Uproś nam również łaskę... (wymieniamy ją). 
Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.  

Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen. 

16 komentarzy:

 1. Anonimowy15.4.13

  Ukochana Święta Rito,proszę o łaskę spowiedzi św. dla syna i o zdanie egzaminów i uzyskanie absolutorium na studiach.Proszę Cię o to z wielką ufnością.Matka

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy5.9.13

  Święta Rito,spełnij proszę prośby,które w sercu noszę.Kocham Cię z całego serca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy8.12.13

  Św. Rito, widzę że najwięcej jest tu próśb kierowanych do Ciebie przez bezsilne matki. Ja również do nich dołączam. Wyproś mi u Boga łaskę spowiedzi dla moich synów i męża, Wyproś nam Dary Ducha Świętego, żeby M. się pozbierał, ukończył studia i zaczął normalnie żyć.
  Dziękuję za wszystkie dotychczasowe łaski. Ty, która również byłaś matką rozumiesz ból naszych serc.  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy20.1.14

  Św. Rito uproś mi łaskę zdrowia psychicznego dla mojego syna, żeby się uwolnił od pornografii i wszelkiego zła, które go niewoli.
  Wyproś mi spokój wewnętrzny i umiejętność niesienia krzyża, który Bóg raczył na mnie zesłać. Wiem, że to wszystko co mnie spotyka czemuś służy. Ale to było kiedyś takie Boże Dziecko. Jezu Ufam Tobie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy27.1.14

  św. Rito, proszę o zdanie prawa jazdy przez córkę, o bezpieczeństwo na jezdni, błagam o napotkanie dobrego człowieka z którym pójdzie przez życie,błagam o łaskę wiary . Za wszystkie łaski serdecznie dziękuję.Matka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy17.9.14

  Proszę Cię Św. Rito aby syn szczęśliwie dotarł i powrócił z wyjazdu wakacyjnego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy8.10.14

  Święta Rito pokornie proszę o łaskę zdania egzaminu przez mojego syna Piotra , który ma z tym duży problem , uproś Święta Rito naszego Pana o zdanie wszystkich innych egzaminów czekających go w tym roku

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy13.6.15

  Święta Rito pokornie prosze Cie o łaske miłości, powrotu do związku. Byśmy mogli razem żyć i tak pięknie rozwijać miłość do Pana Boga jak były wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy21.6.15

  Aby udalo sie corce pojechac na kurs i moglibysmy wyjechac na upragnione od lat wakacje! Prosze sw. Rite nie wiem juz jak o to prosic

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy10.9.15

  Sw Rito prosze Cie aby moj maz byl taki jak kiedys? Zeby mnie kochal!!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy30.1.16

  Sw Rito proszę aby maz byl takim jakim go pokochalam!! Proszę wypros mi rente

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy22.4.16

  Sw Rito pomoz

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy25.9.17

  SW.Rito pomóż mi wyprosić łaski dla całej rodziny.Tak bardzo potrzebuję G.

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy28.11.17

  ŚW RITO weż pod opiekę
  Klaudię

  OdpowiedzUsuń
 15. Anonimowy5.2.18

  Sw Rito pomoz mamie!

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy14.2.18

  BÓG ZAPŁAC

  OdpowiedzUsuń