Modlitwa na 22. dzień każdego miesiąca

Przyozdobiony wszelkim blaskiem był dla ciebie raj, o szczęśliwa święta Rito, 22 maja owego roku, który otworzył ci bramy Niebieskiego Jeruzalem, gdzie nosisz wspaniałą aureolę świętych i w zdroju wszelkich radości zaspokajasz pragnienie wiecznego szczęścia. Również dla nas piękny był błogosławiony dzień, kiedy naszą głowę zranioną cierniami wygnania jak balsamem okryłaś dobroczynnym płaszczem twej opieki. Piękny i szczęśliwy był to dzień dla wszystkich wierzących, nieszczęsnych synów Ewy, wygnańców na tym łez padole, na ziemi usianej troskami, osnutej mgłą mrokami śmierci, które przesyca gorycz i przygnębienie.

Mogą oni teraz wznosić oczy pełne wiary i nadziei ku tobie, która od tamtego dnia przebywasz u Boga Wszechmogącego, ustanowiona troskliwą wspomożycielką we wszystkich rodzajach nieszczęścia. Słodko i dobrze nam zwracać się do ciebie i ku twojej czci świętować ten szczęśliwy dzień 22. każdego miesiąca.

Z radością wspominamy dziś twe błogosławione przejście z tego świata do raju, bowiem stało się ono dla nas początkiem pociech z nieba, jakie otrzymujemy przez twoje nieustanne wstawiennictwo. Nigdy niech nie ustanie dla nas, ani dla nikogo z oddanych tobie, bicie twego kochającego serca, a twoja opieka niech będzie dla nas wszystkich tarczą osłaniającą od ciosów nieszczęścia. Módl się zawsze za każdym, kto cię pozdrawia i wzywa na ratunek.

O, orędowniczko w sprawach trudnych, ostatnia nadziejo, wspomóż nieszczęśliwych, uzdrów chorych, pociesz strapionych, broń Kościoła świętego, ochraniaj papieża i błogosław rodzinom.
Także my, w tym dniu poświęconym tobie, pozdrawiamy cię, święta Rito od spraw beznadziejnych. Módl się za nami, o cudotwórczyni z Cascii.