"Cuda i łaski Boże": Urodziłam się na nowo

Urodziłam się na nowo

Kilka lat temu Aleksandra Zalas z Będzina nagle zachorowała. Zaczęło się bardzo niewinnie - od bólu głowy i gardła - typowych objawów grypy lub anginy. Można sobie zatem wyobrazić jej wielkie zdziwienie, przestrach i rozgoryczenie, kiedy nieco później - z minuty na minutę -utraciła zdolność poruszania rękami i nogami - doznała paraliżu całego ciała, zapalenia rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych.
- Sparaliżowało mnie całkowicie. Dotknęło to nawet twarzy. Byłam "rośliną", która nie może się poruszać o własnych siłach. Zaczęto przewozić mnie wówczas ze szpitala do szpitala, i już nie widziano dla mnie żadnego ratunku. Lekarze powiedzieli moim rodzicom, że mogę tego nie przeżyć, bo zapalenie dochodziło prawie do móżdżku. A ja przez cały czas byłam świadoma tego co się ze mną dzieje, że jest coraz gorzej - opowiada kobieta.

- Kiedy byłam w kolejnym szpitalu, w moich rękach znalazł się obrazek Świętej Rity - kontynuuje. - Nie pamiętam skąd się u mnie wziął. Podarowała mi go chyba jakaś pacjentka. Zaczęłam się usilnie modlić. Nie znałam wcześniej tej świętej. Wyobrażałam ją sobie jako kobietę, z którą rozmawiam, której opowiadam o swoim dziecku, o swoim życiu.
Pani Aleksandra miała o czym mówić ze świętą - znalazła się bowiem w tragicznej sytuacji. Nie dość, że sama była ciężko chora to zostawiła w domu bez opieki dwuletnią córeczką. Na dodatek opuścił ją mąż. - Wystraszył się, odszedł ode mnie. Zostałam praktycznie sama. Bez środków do życia, bez nadziei na przyszłość - precyzuje.
Potrzebowała pomocy. Prosiła świętą, by modliła się do Boga zamiast niej, wtedy kiedy śpi i kiedy uciekają jej myśli. I wtedy otrzymała pierwszą łaskę - nagle w jej życiu pojawiło się wielu ludzi, którzy zaoferowali pomoc. Modlitwa nie trafiła w próżnię.

- Pewnego dnia w czasie choroby przyszedł do mnie psycholog - opowiada dalej pani Aleksandra. - Moje życie zostało uratowane, ale zaczęto przygotowywać mnie psychicznie do zaakceptowania faktu, że nigdy nie będę w stanie normalnie funkcjonować, że już zawsze będę sparaliżowana, a cudem będzie jeżeli w ogóle siądę na wózek inwalidzki.

- Mimo, że początkowo nie dawano mi na to żadnych szans, po jakimś czasie ciągłych rozmów ze Świętą, a potem solidnej modlitwy swoimi słowami - bo nie znałam żadnej modlitwy do św. Rity - paraliż zaczął ustępować. Lekarze dziwili się i mówili, że to cud. Zatrzymało się jednak zapalenie rdzenia. Po trzech tygodniach zaczęłam ruszać palcami u stóp. Nabrałam wtedy nadziei i zaczęłam modlić się jeszcze mocniej.

Wychodzenie z choroby zajęło jej pół roku. Po powrocie do domu poruszała się z balkonikiem - przechodziła rehabilitację i uczyła się chodzić.
- Dzisiaj już normalnie funkcjonuję, jestem całkowicie sprawna, nie ma najmniejszego śladu po tej chorobie. To jest wręcz nie do uwierzenia, że mogłam być kiedyś tak bardzo sparaliżowana - całkowicie niewładna. Wierzę, że to św. Rita mi pomogła.
Pani Aleksandra była w Nowym Sączu podziękować św. Ricie za otrzymaną łaskę. Pojechała tam z panią, która za jej namową, dzięki modlitwie do św. Rity, również została wysłuchana.
Modlitwę do św. Rity poleca dziś wielu osobom. - Wielu osobom pomaga. Wypracowałam sobie nawet swoją własną metodę kontaktowania się ze Świętą - zapisuję na karteczkach życzenia do niej. Powierzyłam św. Ricie w opiekę moje dzieci i jestem o nie spokojna. W sytuacjach problemowych zawsze się do niej uciekam. Dzięki niej urodziłam się na nowo - stwierdza uzdrowiona kobieta.
"Święta Rito, Kocham Cię i dziękuję. Dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiłaś i za tych wspaniałych ludzi, których postawiłaś na mojej drodze i wciąż stawiasz. Dziękuję..." - napisała w świadectwie przesłanym do kościoła w Nowym Sączu.

Małgorzata Pabis, hb

19 komentarzy:

 1. Anonimowy1.7.12

  Proszę o pilny kontakt z P. Małgorzatą Pabis letter-karen@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy8.11.12

  KOCHANA SWIETA RITO PROSZĘ O ZDROWIE DLA MOJEJ KOCHANEJ MAMY ORAZ NATALI

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy11.3.13

  Swieta Rito pomöz mi, w znalezieniu Mieszkania, ja wiem ze Ty mi nie odmöwisz Pomocy i wyprosisz u Pana Boga porzebne mi Laski.
  Kocham Cie
  Ufam Ci
  Dzieku Ci skladam

  OdpowiedzUsuń
 4. Święta Rito proszę daj mi i mojemu mężowi dar dziecka.Ola

  OdpowiedzUsuń
 5. Święta Rito proszę daj mi i mojemu mężowi dar dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy10.5.13

  Św.Rito proszę nawróc moje dzieci,uproś dla nich łaskę wiary a dla syna uproś uleczenie z narkomanii,proszę pomóż moim dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy14.5.13

  swyeto rito spraw aby edek wyzdrowial proszeo prace

  OdpowiedzUsuń
 8. Święta Rito prosze o łaskę uwolnienia od zła i przekleństw dla mojej rodziny córki i dla mnie .prosze aby w naszych mieszkaniach była pokój Boży i dopisywało nam zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy25.11.13

  św. Rito, błagam pokornie weź moje wszystkie sprawy w swoje ręce, uproś mi łaski u Pana Boga, jeśli taka jest Jego wola... Zabierz ode mnie to wszystko co mnie zniewala, zabierz ten niepokój, zabierz te lęki, pozwól mi cieszyć się każdym dniem, spraw by sakrament małżeństwa w który bardzo chciałabym wstąpić doszedł do skutku, zawierzam Ci całą siebie, swoją ciążę by wszystko przebiegało dobrze i swojego chłopaka. Poprowadź Nas! Błagam św. Rito. Wierze, że możesz to uczynić jeśli ja na to zasługuję ...

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy12.5.14

  Św. Rito proszę módl sie w szczególnośći o zdrowie mojej mamy i zdrowie mojej rodziny.
  Św.Rito ufam tobie .

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy1.7.14

  Sw Rito moja oredowiczko u Boga prosze wyjednaj mi laski nawrocenia zerwania z nalogami picia i palenia oraz posplacania dlugow .Ciebie Pan Bog wyslucha ja nie jestem godna prosic Stworce o laski

  Aska

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy1.9.14

  Święta Rito,błagam Cię o pomoc w rozwiązaniu moich problemów rodzinnych i mieszkaniowych.Jestem w beznadziejnej sytuacji,proszę,pomóż mi i moim dzieciom.Tylko Ty mozesz nam pomóc,ufamy Ci.

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy19.9.14

  Moja Ukochana Św.Rito Proszę cie o Dobrą Prace a przedewszystkim Długie zycie i dobre zdrowie . Wszystko tylko z Bogiem i jego opieka . JULKA ;]

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy1.3.15

  Św. Rito wstawiaj się za moją siostrą, daj jej siły w walce z choroba nowotworowa. Dopomóż,aby operacja była skuteczna i mogła wrócic do zdrowia

  OdpowiedzUsuń
 15. Anonimowy23.3.15

  Święta Rito wstawiaj się ze mną. Chce być zdrowa na ciele i duszy, chce wyzdrowieć z choroby nowotworowej tarczycy, moich lękow, natręctw. Dopomóż mi..

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy6.5.15

  Św.Rito, dwa razy wezwałam Twoje święte imię i nie pozostałam Ci obojętna.... Nie wiem dlaczego Pan Bóg zawsze wysłuchuje moich modlitw, bo nie czuje się godna MOJA Wielka Wiara narodziła się wraz ze śmiercią naszego dziecka. Św. Rito,proszę usłysz me prośby i wyproś łaskę u Wszechmocnego: łaskę pokoju i zdrowia, zabierz Panie ode mnie wszelkie lęki, strach przed chorobami zwłaszcza nowotworowymi...... Proszę Panie skoro dałeś mi zdrowe dzieci, nie zabieraj mnie im zbyt wcześnie... mnie ani męża Proszę żebyśmy żyli długo w zdrowiu i miłości. Proszę św Rito, wstawiaj się za nami.

  OdpowiedzUsuń
 17. Anonimowy17.6.15

  Św Rito proszę o cud uzdrowienia dla mojej ukochanej mamy a dla mnie dar wiary, że wszystko będzie dobrze i że warto się modlić. Coraz bardziej się poddaję. Pomóż Św Rito. Pokornie proszę.

  OdpowiedzUsuń
 18. Anonimowy17.11.15

  Św. Rio uproś u Pana naszego zdrowie dla mojej mamy. Pomóż mi odważnie stąpać po tym świecie. Naucz mnie modlić się z ufnością do Boga i wyjednaj mi u Niego łaskę. Pozwól mi mądrze wybrać przyszłą żonę. Jeśli jest to zgodne z wolą Pana spraw.by wróciła Ta, którą tak bardzo mocno kocham

  OdpowiedzUsuń
 19. św.Rito uproś u Pana naszego łaski dla mnie. Uproś aby mój ukochany wrócił do mnie, abyśmy teraz kiedy jesteśmy już wolni obydwoje żebyśmy byli razem w stałym związku, aby zaprzestał uganiać się za innymi kobietami, aby wrócił do mnie i ze na został na zawsze. Spraw aby kobieta ,która jest powodem naszego rozstania znalazła szczęście gdzie indziej i z innym człowiekiem nie z moim ukochanym. Spraw proszę aby mój ukochany wrócił i żebyśmy byli i żyli razem i żebyśmy razem zamieszkali. Spraw proszę abym pod każdym względem była bezpieczna w pracy, w domu i w życiu i aby poukładały się wszystkie moje sprawy z moimi bliskimi, moją rodziną i ze wszystkimi znajomymi i daj nam wszystkim zdrowie. Ufam Tobie św. Rito i wierzę, że pomożesz mi stać się lepszym człowiekiem i pomożesz mi naprawić moje relacje z córką. Wierzę w Twoją dalszą troskę i pomoc i dziękuję za to wszystko co już dla mnie uczyniłaś. Będe się dalej do Ciebie modlić, upraszać o łaski i polecać modlitwy do Ciebie wszystkim potrzebującym Bożej pomocy. Jezu ufam Tobie Św. Rito ufam Tobie

  OdpowiedzUsuń