Uzdrowienie dwójki dzieci

Święta pomogła także dzieciom doktora Vita Antonia Argentiego z Polignano. Dzieci zaraziły się grypą. U chłopca choroba przybrała bardzo ostrą postać i rozwinęła się w zapalenie płuc. Dziecko miało bardzo wysoką gorączkę i bóle ramion. Rodzina natychmiast zaczęła odmawiać nowennę do św. Rity. Przed jej obrazem zapalono dwie lampki. Za uzdrowienie syna rodzice obiecali wiele podarunków. Modlitwa okazała się skuteczna: stan chłopca w trakcie odmawiania nowenny szybko się poprawił. Podobnie postąpiono w przypadku córki pana Argenti. Dziewczynka również poważnie zachorowała. Na jej piersi położono obrazek świętej, który często pobożnie całowała. Rozpoczęto także nowennę w intencji jej powrotu do zdrowia. Poprawa wkrótce nastąpiła, ale nowennę odmawiano tak długo, aż dziewczynka całkowicie wyzdrowiała. Ufna modlitwa pokonała groźną chorobę. Dwoje dzieci odzyskało zdrowie, bo zaopiekowała się nimi św. Rita, a wobec jej wielkiej dobroci maleje wszelkie niebezpieczeństwo.


W: A. Machalica, Święta Rita – anioł nadziei, eSPe, Kraków 2013.

4 komentarze:

 1. Anonimowy25.9.15

  A ja chciałabym opowiedzieć o problemie jaki miałam z moim 2/5 letnim synkiem. Wojtuś w wieku 2,5 lat prawie nie mówił. Opiekunka, która zajmuje się nim w żłóbku stwierdziła, że może on mieć poważane zaburzenia w rozwoju. Byłam zrozpaczona, bardzo martwiłam się o zdrowie mojego dziecka. Zaczęłam modlić się do Świętej Rity, gorąco prosząc Ją o łaskę mowy i dobrego rozwoju dla synka. Równocześnie zaczęłam więcej czasu poświęcać mojemu dziecku, starając się wpierać jego rozwój. Do tej pory niestety zbyt małą uwagę poświęcałam Wojtkowi. Po zakończeniu Nowenny do Św. Rity synek zaczął powtarzać słowa, wcześniej nigdy tego nie robił. Zaczął lepiej się z nami komunikować. Ponadto zaczął poprawnie korzystać z nocniczka, wcześniej miał wielkie opory w tej kwestii. Nawet opiekunka ze żłobka zauważyła różnicę w zachowaniu Wojtka. Wiem, że to wstawiennictwo Św. Rity sprawiło, że synek lepiej się rozwija. Oczywiście wiele pracy jeszcze przed nami, ale jestem dobrej myśli. Dziękuję Św. Ricie za łaski, które wyprosiła nam u Pana Boga. Nie przestanę prosić o dalszą opiekę nad naszą rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy8.3.16

  Sw Rito blagam cie wstaw sie u naszego Ojca w niebie abi uzdrowil moja corkie na duszi i ciele i abi zeslaw Ducha Swientego i obdarzil madroscio

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy26.3.16

  Św. Rito proszę o zdrowie dla mojego dziecka z choroby cukrzycowej

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy1.2.18

  Św.Rito proszę o zdrowie,pomoc w nauce oraz mądre patrzenie na świat i ludzi w ich dorastającym życiu dla moich wnuków.

  OdpowiedzUsuń